Алергія на презервативи: як її визначити і що робити?

Класичний чоловічий презерватив-найпростіший і безпечний спосіб контрацепції. Але іноді його використання супроводжується неприємними симптомами: свербінням, роздратуванням, лущенням і навіть більш серйозними наслідками для здоров’я аж до анафілактичного шоку. Як виглядає алергія на презерватив, чи можна її уникнути і чим замінити звичну контрацепцію?

Медики заспокоюють: далеко не завжди місцеві реакції в зоні геніталій говорять про непереносимість латексу. Іноді причиною алергії стає матеріал поганого очищення або неякісна мастило, що покриває презерватив. А якщо сильний свербіж або почервоніння з’являється після використання конкретної марки контрацептивів, варто спробувати продукцію перевірених брендів, які ретельно тестують склад.

Як проявляється алергія на презервативи?

Про індивідуальну непереносимість на компоненти кондома можна говорити, якщо неприємні симптоми з’являються безпосередньо під час сексу з презервативом, відразу після нього або протягом 8-24 годин після інтиму. Найчастіше алергія на латекс супроводжується місцевими реакціями на ділянках, що стикаються з поверхнею захисного вироби. Це можуть бути:

 1. свербіж, печіння;
 2. шорсткість;
 3. почервоніння;
 4. набряклість;
 5. лущення.

У рідкісних випадках алергічні прояви набувають системний перебіг, викликаючи зміни за межами інтимних органів. В такому випадку після контакту з презервативом можуть з’являтися набряки і висип на різних ділянках шкіри. Також до ознак системної алергії відносять: сльозотеча, нежить, кашель, біль в горлі, почервоніння обличчя, утруднене дихання. При розвитку серйозних реакцій, що супроводжуються набряком гортані, потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

аллергия на презервативы фото
Woman on a gynecology office about to be examined

Алергія на презервативи буває у чоловіків або жінок?

Більш схильні до проявів латексної непереносимості представниці слабкої статі. Це пов’язано з високою сприйнятливістю слизової піхви, яка прискорює проникнення чужорідних білків в організм жінки. Також встановлено, що чутливість до матеріалу носить накопичувальний ефект, інтенсивніше проявляючись після багаторазового контакту з алергеном. Наприклад, люди, що працюють на каучукових виробництвах, більше схильні до негативних реакцій на латекс, як і медичні фахівці, регулярно використовують рукавички.

Як проявляється алергія на презервативи у дівчат?

Крім класичних ознак непереносимості, у жінок можуть спостерігатися специфічні реакції: вагінальний набряк, сильний свербіж, посилення симптомів дріжджових і сечостатевих інфекцій, слабкість, головний біль, підйом температури, слизові виділення.

Як хлопцеві зрозуміти, що у нього алергія на презервативи?

У чоловіків при підвищеній чутливості до латексу видно чіткі межі ділянки, з яким стикався кондом. Характерні ознаки алергії-свербіж, висип, почервоніння – зазвичай з’являються саме на члені. Додатково може спостерігатися припухлість в зоні крайньої плоті, хворобливість під час сечовипускання, світлі виділення з уретри.

симптомы аллергии на презервативы фото

Як часто зустрічається алергія на презервативи?

За статистикою непереносимістю латексу страждає до 4-6% людей. Причиною алергії стають специфічні білки, що містяться в каучуку. Аналогічні компоненти присутні в ряді харчових продуктів, тому припустити у себе чутливість до латексних презервативів можна при наявності негативних реакцій на:

 • авокадо, ківі, банани, яблука;
 • томати, перець, картопля;
 • деякі горіхи і каштани.

Близько половини людей, які помічають роздратування при застосуванні латексної контрацепції, страждають від харчової або сезонної алергії. Але ставити собі діагноз на підставі реакції на певну марку або вид презервативів передчасно. Частим провокатором непереносимості стають мастила з різноманітними ефектами або погано очищений матеріал.

Людям, схильним до алергічних реакцій, не рекомендується використовувати:

 • ароматизовані лубриканти;
 • кондоми зі сперміцидним покриттям;
 • дешеві засоби контрацепції.

При підвищеній чутливості оптимально вибирати безпечні презервативи з добірного соку гевеї, який застосовується у виробництві всієї лінійки Masculan. Склад зволожуючого покриття повинен бути максимально простим, без штучних барвників, ароматизаторів, кукурудзяного крохмалю, інших сумнівних добавок, здатних викликати алергію. Якщо потрібне додаткове зволоження, краще використовувати лубриканти на водній основі, які схожі на природну генітальну мастило і сумісні з бар’єрною контрацепцією будь-яких видів.
Що робити, якщо з’явилася алергія на презервативи?
При легких ознаках подразнення, рекомендується зняти кондом, видалити залишки мастила і прийняти антигістамінний препарат. Якщо спостерігається гостра реакція з ознаками утрудненого дихання і ковтання, сильним набряком, підйомом температури, варто негайно звернутися в швидку допомогу.

Визначити, чи є небажана реакція ознакою алергії на латекс або інші компоненти презерватива, можна за допомогою спеціальних лабораторних проб. Якщо немає бажання проходити медичне дослідження, можна замінити звичну контрацепцію якісними захисними виробами, в яких немає домішок і ароматичних добавок. Якщо свербіж і роздратування збережуться, є як мінімум 3 альтернативи:

 1. чоловічі презервативи з поліуретану або поліізопрену. Синтетичні склади вкрай рідко викликають алергію і добре справляються із запобіганням, але коштують дорожче звичайних і рідко зустрічаються у продажу.
 2. жіночі презервативи з поліуретану або нітрилу. Теж ефективно захищають від інфекцій і вагітності, але на відміну від звичайних, вводяться всередину Вагіни. Не підходять для анальних проникнень.
 3. дорогі презервативи з кишкової оболонки ягнят. Захистять від вагітності, але не стануть перешкодою для інфекцій, тому підійдуть тільки постійним партнерам, які не економлять на контрацепції.

Перш ніж відмовлятися від латексного захисту і шукати альтернативи, рекомендується спробувати кілька марок презервативів і порівняти відчуття. У нормі сексуальний контакт не повинен викликати роздратування або біль, тому замість того, щоб терпіти дискомфорт, потрібно шукати і усувати його причину.

Другие новости

оральные презервативы фото
Презерватив для орального сексу-помічник або перешкода?

Ласки мовою, губами і навіть зубами – відмінний спосіб урізноманітнити близькість, отримати нові відчуття, зробити інтим яскравіше, цікавіше і бажаніше. Для жінок, не здатних досягти вагінальної розрядки, це ще й хороший засіб пізнання власної сексуальності

Презерватив для орального сексу-помічник або перешкода?
акой лубрикант использовать с презервативами фото
Лубриканти і мастила для жінок: огляд кращих

Про існування гелю-лубриканта зазвичай згадують, коли для комфортного ковзання під час сексу потрібне додаткове джерело зволоження. Найчастіше така необхідність виникає через недостатню вироблення у жінок генітальної мастила

Лубриканти і мастила для жінок: огляд кращих