Як розмовляти про секс з дітьми

Інтерес до “дорослим” темам у маленьких членів сім’ї виникає досить рано. Уже в 3-4 роки дитина може запитати, як він з’явився на світ, а в дитячому саду – почати цікавитися статевими особливостями однолітків. Нічого нездорового в такій цікавості немає і реагувати на нього потрібно спокійно, без зайвої строгості, залякування або збентеження.

Дитина не повинна сприймати інтимну тему як заборонену, а вже тим більше бачити в сексі щось ганебне. Подібне ставлення до статевого життя може привести до проблем в майбутньому, коли підрослому синові або дочці буде складно прийняти своє тіло і навчитися довіряти партнеру. Але і занадто насідати, намагаючись поговорити з підлітком про сокровенне не варто. У старшому шкільному віці важливо проявляти делікатність і розуміння, щоб не відлякати, а Зберегти емоційний контакт.

как говорить с ребенком о сексе фото

Як говорити про секс з маленькими дітьми?

Від незручних питань малюків не потрібно відмахуватися, а вже тим більше не варто за них лаяти. Період від 3 до 5 років не дарма називають «віком чомучок»: в цей час діти активно досліджують навколишній світ, намагаючись розібратися відразу у всьому. І питання про появу на світ для них такий же природний, як ” звідки беруться Хмари?”або” чому холодильник морозить?».

Постарайтеся говорити на інтимні теми спокійно, чесно і зрозуміло. Краще не йти від відповіді, розраховуючи, що дитина забуде, але зайві подробиці про взаємини статей, а вже тим більше про секс, малюкові поки ні до чого. Йому потрібно просте і виразне пояснення, яке не викличе страху і не здасться дивним. Якщо самостійно підібрати слова складно, скористайтеся готовими інструкціями від психологів.

Звідки я з’явився?

Більшість сучасних батьків вже не дезорієнтують дітей міфами про лелек чи капусту. І це правильно. Малюк бачить вагітних жінок, свої і мамині фото перед пологами, знає про те, що ріс в її животі. Тому на перше питання ” де я народився?”логічно відповісти” в пологовому будинку”. Найменшим чомучкам для початку цього буде достатньо.

Далі закономірно підуть більш складні питання. Пояснюючи, як малюк опинився в животі, розкажіть йому історію знайомства і любові батьків, покажіть весільні фото або картки УЗД. А розповідаючи про зародження нового життя, використовуйте адаптовану версію обміну клітинами або придумайте коротку замальовку про посадку насіння. Головне, щоб вона була недалека від істини і задовольняла цікавість.

Дошкільнику поки необов’язково говорити про пологи і секс, зробивши акцент на тому, що дорослі спочатку знайомляться і зустрічаються, а потім у них з’являється дитина. Можна уточнити, що такий результат Неможливий від дружніх обіймів і поцілунків, а тільки від любові і великого бажання стати батьками. Загостріть увагу на тому, як сильно ви обидва мріяли про малюка, тому він з’явився на світ.

Що таке секс?

Буває, що дитина просто почув незнайоме слово і хоче дізнатися його значення. А іноді “просвітити” дошкільника або молодшого школяра можуть більш обізнані однолітки, які навряд чи самі толком розуміють, про що говорять. У першому випадку батьки можуть сказати, що секс-це близький зв’язок або тісний контакт двох людей, які один одного люблять.

Друга ситуація вимагає обережного підходу. Якщо поговорити з дитиною про секс встигли безцеремонні ровесники, спробуйте делікатно вивідати, що саме вони повідомили і як він це зрозумів. Зверніть увагу на емоції: чи не переляканий син або дочка, не шокований і не стурбований новою інформацією. Попросіть його задати питання і постарайтеся чесно, але заспокійливо на них відповісти.

Якщо малюк довіряє батькам, а вони не уникають бесід на дорослі теми, без сорому відповідаючи на будь-які питання, ніякої шкоди спотворена інформація з боку йому не заподіє. У таких дітей є власна позиція, підкріплена авторитетними дорослими, яку вони не проміняють на сумнівні факти, почуті в саду або школі.

Що робити, якщо дитина побачила занадто багато?

Секс батьків, діти спостерігати, звичайно, не повинні. Але іноді промахи трапляються, і важливо правильно себе повести. Малюки до 2-3 років, як правило, не здатні осмислити те, що відбувається і переживати про наслідки для їх психіки, а вже тим більше говорити на цю тему, не варто. За більш старшою дитиною доведеться поспостерігати: важливо переконатися, що він не злякався і не шокований. Заспокоювати і розпитувати не потрібно, варто тільки відповісти на питання, якщо вони будуть.

Якщо малюк запитає, що сталося, дайте відповідь, що мама з татом так грають, це дорослі розваги замість тих, що доступні дітям. А після переключіть увагу, запитавши, чому він прийшов, що йому снилося, чи не хоче пити або сходити в туалет. Важливо створити у сина або дочки впевненість в тому, що все в порядку і нічого особливого не відбувається.

как говорить с ребенком о сексе картинка

Як говорити про секс зі школярем?

Чим старшою стає дитина, тим більш серйозною і достовірною повинна бути інформація. Не забувайте, що сучасні школярі на ” ти ” з глобальною мережею і всі відсутні ланки можуть знайти самостійно. Але краще розмовляти з дітьми про потаємне самим, ніж довіряти цю справу стороннім. У молодшому шкільному віці можна як і раніше обмежитися мінімальними фактами про секс, але розповісти, як зароджується нове життя, варто досить докладно.

Щоб не спотворювати факти, не завадить підготуватися, освіживши знання анатомії. А можна заручитися підтримкою хорошої дитячої енциклопедії, в якій розповідається, як влаштована людина і показані основні фізіологічні процеси. Дитині 7-8 років вже без приховування можна пояснити, як відбувається запліднення. І якщо він проявляє інтерес до роботи статевої системи, дати більше інформації про взаємини статей.

Важливо розуміти, що питання молодших школярів викликані зовсім іншими причинами, ніж цікавість малюків. У цьому віці дітям властиві тривоги і страхи, які можуть їх мучити, якщо залишаться без уваги. Постарайтеся обережно з’ясувати, навіщо підростаючий дитина хоче поговорити про секс, що його насторожує, про що він переживає. Можливо, син боїться, що зробить щось неправильно, а дочку хвилює тема болю через вагітність. Під час подібних бесід краще концентруватися на емоційних питаннях, не заглиблюючись в технічні.

Як говорити про секс з підлітками?

Дитина середнього і старшого шкільного віку вже багато знає про взаємини статей. До цієї думки складно звикнути, але мало не завтра він може почати займатися сексом і говорити з ним про обережність буде пізно. Заборони та попередження в бесідах з підлітками не працюють, краще дати їм максимум корисної інформації, яка, можливо, вбереже дорослішає чадо від помилок.

Поговорити з великою дитиною про секс можна двома способами:

  1. Особисто. Тут важливо не налякати підлітка, раптово почавши серйозну бесіду, а створити ілюзію невимушеності. Можна закликати на допомогу сімейний фільм, під час якого зачіпаються важливі питання, або скористатися відповідним випадком, коли довірча бесіда про все і ні про що плавно перетече в потаємну розмову. Краще якщо на дорослі теми з дитиною буде говорити батько тієї ж статі, але все залежить від обстановки в сім’ї: буває, що дочка дуже близька з батьком, а син більше довіряє матері.
  2. Через перевірені друковані видання. На багато питань підлітків докладно відповість спеціальна література, особливо якщо ви не готові відверто обговорювати з дітьми тему сексу. Нудна лекція про контрацепцію явно не те, що захочеться слухати підлітку, а ось докладні відповіді на хвилюючі питання, подані в невимушеному форматі з картинками, будуть як не можна ДО РЕЧІ. Крім енциклопедій з фізіології статі, зараз є багато видань для дівчаток і хлопчиків, делікатно, але захоплююче розповідають про інтимне життя.

Якщо тема сексу в сім’ї не замовчувалася, а зростаючий дитина своєчасно отримував відповіді на делікатні питання, поговорити з ним в 12-13 років про дозрівання, ерогенних зонах, контрацепції, як і власне про статевий акт, буде неважко. А якщо подібна розмова все-таки почати складно, можна просто скинути синові або дочці посилання на корисну статтю, подарувати хорошу книгу, повідомити, що ви завжди відкриті для будь-яких бесід.

Важливо розуміти, що знання про статеве життя в середовищі підлітків дуже суперечливі. Вони можуть неправильно сприймати “безпечні дні”, вважаючи їх надійним методом контрацепції, порушувати правила експлуатації презервативів, вважати, що при першому сексуальному контакті неможливо завагітніти. Всі ці міфи потрібно постаратися-особисто або за допомогою корисних статей – розвіяти, щоб хлопець або дівчина не встигли наробити непоправних помилок.

Нерозумно думати, ніби уникаючи розмов про секс, ви тим самим попереджаєте інтерес до «забороненої» теми. Більшість сімейних драм, пов’язаних з ранньою вагітністю, трапляється в сім’ях із суворим вихованням, де замість довіри і відвертих бесід практикується повне замовчування статевих питань. В результаті юна дівчина стає жертвою власного незнання, обману або небезпечних помилок.

как поговорить с ребенком о сексе фото

Як не можна говорити з дитиною про секс?

У прагненні захистити малюка або підлітка від «небезпечної» інформації, багато батьків заходять занадто далеко, спотворюючи або замовчуючи факти. Є як мінімум 6 поширених помилок, які з благих спонукань роблять турботливі мами і тата:

  1. Ефект таємниці. Вираз» заборонений плід солодкий ” відомо всім, але його як і раніше ігнорують. Говорити з дитиною про секс потрібно і можна, інакше проблеми в статевому вихованні заповнять сторонні і навряд чи результат вам сподобається.
  2. Зайва відвертість. Друга крайність, яка може залякати і шокувати дітей. Інформацію потрібно подавати відповідно до віку, не виходячи за рамки питань і не заглиблюючись в техніку завчасно. Загадкове слово “секс «в бесідах з дошкільнятами можна замінювати на» відносини «або»любов”.
  3. Збентеження і закритість. Ваше ставлення до теми багато в чому визначає поведінку дитини в майбутньому сексуальному житті. Ви ж не хочете, щоб дорослий син або дочка соромилися, боялися або уникали близькості?
  4. Залякування. Якщо маленьким дітям просто забороняють розмовляти про секс, то підліткам вселяють страх завагітніти, зіпсувати репутацію, заразитися страшними хворобами. Таке ставлення може сформувати огиду або, навпаки, нездоровий інтерес. Набагато ефективніше відверто розповісти про небезпеки і способи їх попередження.
  5. Повчальний тон. Не намагайтеся читати мораль або здаватися ідеальним. Дитина, а особливо підліток, повинен бути в розмові другим співрозмовником, а не мовчазним слухачем. І він набагато краще сприйме інформацію, засновану на власному досвіді (»шкода, що я цього не знав«,» це було не дуже приємно«,» Мені б сподобалося ” і т.д.), ніж повчання і скупі факти.
  6. Неправдива інформація. Немає нічого гіршого, ніж похитнути довіру, обдуривши малюка або школяра. Рано чи пізно він дізнається правду і вже навряд чи прийде до вас з питанням. Якщо якась інформація здається невідповідною віку, використовуйте спрощене пояснення, скажіть, що спробуєте пояснити пізніше, або змістіть увагу на безпечний аспект.

Розповідаючи про позитивні сторони відносин, Не забудьте попередити дитину про людей, які можуть завдати йому шкоди. Чим раніше він дізнається про небезпеку, тим краще. Привчіть малюка радитися з батьками, перш ніж погоджуватися на пропозиції сторонніх. Чи не заглиблюйтеся в тему сексуального насильства, а поясніть, що чужі люди можуть зробити йому боляче, забрати від мами і тата, обдурити. Але не перегинайте палицю, щоб не виростити соціопата, і не змішуйте розмову про любов з попередженням. Нехай це будуть дві різні бесіди.

Другие новости

как говорить с партнером о сексе фото
Говоримо з партнером про секс: правила і помилки

Ми з легкістю обговорюємо з партнером складні теми, мрії і плани, але коли розмова заходить про найнагальніший – про секс – ніяковіємо і не знаходимо слів. Але ж говорити про переваги, відчуття і фантазіях не просто нормально, а цілком природно

Говоримо з партнером про секс: правила і помилки
естественная контрацепция картинка
Природна контрацепція: яка буває і наскільки надійна

Незважаючи на низьку ефективність і масу альтернатив, природні методи контрацепції як і раніше зберігають Популярність. Згідно зі світовою статистикою їх використовують до 10% пар, які перебувають у шлюбі, а в країнах, що розвиваються – шанувальників такого захисту в 2-3 рази більше

Природна контрацепція: яка буває і наскільки надійна